Connect with us

Наука

Українець виграв творчий конкурс МАГАТЕ — Украинские новости


Спеціаліст Запорізької АЕС Євген Калініченко виграв міжнародні змагання МАГАТЕ на написання кращого есе на тему фізичної ядерної безпеки для студентів і молодих професіоналів.

Вручення сертифікатів про перемогу трьох фіналістам відбулося на конференції МАГАТЕ ICONS 2020 року, яка проходить у Відні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Конкурс проводився у співпраці з Міжнародною освітньою мережею МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки.

Назва роботи Калиниченко — «Поява технологічних загроз, а також можливостей в області фізичної ядерної безпеки в цифровому столітті».

«У моїй роботі висвітлюються потенційні загрози для фізичної ядерної безпеки від кібератак і безпілотних літальних апаратів. В есе я розглянув варіанти протидії цим загрозам, а також можливості технологій штучного інтелекту і безпілотних систем для зміцнення фізичної безпеки ядерних установок і матеріалів «, — зазначив в коментарі УКРІНФОРМу Євген Калініченко.

За його словами, роботою зацікавилися в МАГАТЕ, і вона буде включена в протокол конференції ICONS 2020.

«Результати цієї конференції будуть використані при розробці плану МАГАТЕ з ядерної безпеки на 2022-2025 роки», — додав Калиниченко.

Читайте також: Україна в МАГАТЕ: Росія захопила ядерні установки в Криму

Як повідомляв Укрінформ, з 10 по 14 лютого у Відні, столиці Австрії, проходить конференція МАГАТЕ з фізичної ядерної безпеки (ICONS 2020). Делегацію України очолює заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик.

Мета конференції полягає в зміцненні глобального режиму фізичної ядерної безпеки, а також міжнародного співробітництва в цьому напрямку.

Конференція, яка проходить раз на чотири роки, є важливим заходом у сфері фізичної ядерної безпеки на майданчику МАГАТЕ. В рамках цієї платформи учасники мають можливість виступити з відповідними національними заявами.

Фото надано Євгеном Калиниченко

Comments

Новости