Connect with us

Бизнес

Пентагон підписав контракт на виробництво Javelin для України — Украинские новости


В Україні через два тижні буде готовий план протидії можливого впливу коронавируса на економіку при трьох різних сценаріях, в залежності від рівня складності такого впливу.

Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» розповів міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов.

«У нас сьогодні, вчора … постійно йдуть наради, де ми перевіряємо здатність різних галузей відреагувати на три сценарії і готуємося до того, щоб у нас був конкретний план дій на всі сценарії. Наприклад, сьогодні була нарада за участю НБУ, Мінфіну та нашого міністерства, де ми обговорили досвід інших країн і готували свої плани. Думаю, за два тижні у нас конкретний план буде «, — сказав Милованов.

Він додав, що базовий сценарій — той, який відбувається в українській економіці в даний час, коли немає якихось значних труднощів від поширення коронавируса в інших країнах.

Милованов пригрозив розслідуваннями держпідприємствам

«Ми розглядаємо три сценарії — базовий, сценарій другого рівня, коли є певні складності і сценарій того, що відбувається зараз в Китаї … Для останнього сценарію ми вивчаємо досвід інших країні і як це впливає на економіку … вивчаємо досвід Китаю, Італії , що робить Польща, США «, — сказав Милованов, зазначивши, що третій сценарій в Україні дуже малоймовірний.

Чиновник також підкреслив, що в разі спалаху коронавируса в Україні, уряд буде готовий ввести карантин.

Міністр також припустив, що в разі, коли метал не буде проводитися в Китаї, це дасть можливість «нам і світу в цілому виробляти більше металу».

Милованов зазначив, що питома вага українського експорту в Китай — це 7% від усього нашого експорту: «тобто це приблизно 2,8-3% від ВВП. Загальний обсяг максимальних втрат невеликою. При цьому 1% нашого ВВП — це руда в Китай «.

При цьому, за його словами, питома вага імпорту з Китаю — 15% і це приблизно 0,5 — до 1% від всього ВВП. Міністр нагадав, що Україна може імпортувати необхідні товари з інших азіатських країн, можливо з Європи, але тоді ці товари будуть трохи дорожче.

Як повідомлялося, 20 лютого в харківський аеропорт прибув літак з 45 громадянами України та 27 іноземцями, яких евакуювали з китайського міста Ухань, де зафіксовано спалах коронавируса. Після огляду і проходження прикордонного та митного контролю їх автобусами перевезли в Нові Санжари на Полтавщині, де вони знаходяться на обсервації в медичному центрі Нацгвардії.

Китайський коронавірус: Як страшна епідемія може «врятувати» Україну

Загалом на обсервації 94 особи, в тому числі з екіпажем і особами супроводу. Разом з ними в медцентрі в ізоляції знаходиться і міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Станом на 28 лютого в світі зареєстровано 83 399 лабораторно підтверджених випадків Covid-19, з них 2858 летальних. Одужали вже 36 659 осіб. В Україні досі не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавируса Covid-19.Source link

Comments

Новости